Kom je vroeg aan dan is er misschien nog tijd voor een boottocht. Zo leer je deze historische bisschopsstad vanuit een bijzonder perspectief kennen. Ga je in de avond op zoek naar een gezellige Weinstube, net als de vele studenten? Of geniet van het romantische uitzicht vanaf de oude vesting Marienberg.
Trouwe-Ledenvoordeel
14-daagse rondreis Hongarije - Verrassend Hongarije
Jouw reis
Verblijf
Zorgeloos overnachten
Bij de ANWB heb je keuze uit een ruim reisaanbod met vele verschillende soorten verblijf, jaarlijks met grote zorg op service en kwaliteit samengesteld. Wij hebben alvast heel veel informatie over jouw overnachting(en) overzichtelijk op een rijtje gezet.
Reisprogramma
Deze beschrijving is gebaseerd op de 14-daagse rondreis, waarbij je één nacht verblijft in de twee Duitse steden Würzburg (op de heenreis) en Regensburg (op de terugreis). De 12-daagse rondreis begint in Györ en eindigt in Keszthely.
Tijdens deze reis is er geen dagprogramma vastgesteld. Je bent dus geheel vrij om je eigen route te bepalen. We geven je graag een idee van wat er in de omgeving allemaal te zien en te doen is.
Dag 1 - Reisduur 13 uur - Reisafstand 510 km
Utrecht - Würzburg
De eerste etappe voert tot ongeveer halverwege Duitsland, naar Würzburg. Deze Unesco-werelderfgoedstad ligt aan de rivier de Main, tussen de wijnheuvels.
Kom je vroeg aan dan is er misschien nog tijd voor een boottocht. Zo leer je deze historische bisschopsstad vanuit een bijzonder perspectief kennen. Ga je in de avond op zoek naar een gezellige Weinstube, net als de vele studenten? Of geniet van het romantische uitzicht vanaf de oude vesting Marienberg.
Dag 2 - Reisafstand 735 km
Würzburg - Györ
Dag 3
Györ
Györ is een van de meest charmante provinciestadjes tussen Wenen en Boedapest. Deze stad is één van de pronkstukken van Hongarije met leuke smalle straatjes, een schilderachtig hoofdplein, traditionele koffiehuizen en mooie barokke monumenten.
Breng een bezoek aan de Donaupoort of het imposante stadhuis met zijn 59 meter hoge toren. Het oudste gedeelte van Györ is de noordwestelijke hoek van de binnenstad, hier staat de belangrijkste kerk van het gebied, de kathedraal.
Dag 4 - Reisafstand 260 km
Györ - Eger
De route voert verder oostwaarts. Via Gödöllö, waar een paleisje van keizerin Sissi te bewonderen is, strijk je neer op het gezellige burchtstadje Eger. Een stad die de Hongaren extra dierbaar is.
Het sfeervolle Eger speelde een belangrijke rol in de strijd tegen de Turken in de 17e eeuw. Op en rond het gezellige Dobó Tér (plein) vind je vele leuke terrasjes. Drink een glas bikavér , te vertalen als stierenbloed, om je aankomst in Eger te vieren. Egészségére, oftewel proost!
Dag 5
Eger
✓ wijnproeverij en rondleiding wijnmuseum
Ga je vanuit Eger naar Nationaal Park Bükk? Hier kun je mooi wandelen.
Ook Szilvásvárad is een leuk plaatsje om te bezoeken. Hier vind je de stoeterij van de lippizaner paarden. Bezoek Lillafüred, met waterval en grotten.
Een stukje verder naar het noorden ligt Nationaal Park Aggtelek. Dit natuurjuweeltje heeft als grote troef de Baradia-grot bij Baradla Barlang. Dit is de grootste grot van Hongarije. In de Aggtelek-aftakking van de grot vind je de 'Grote Zaal' waar klassieke concerten worden gegeven.
Dag 6 - Reisafstand 140 km
Eger - Boedapest
Dag 7 - Reisduur 2 uur
Boedapest
Weinig Europese hoofdsteden liggen zo prachtig in de natuur als Boedapest, wat door de Donau in twee delen wordt gesplitst: het heuvelachtige, verstilde Boeda (de koninklijke stad) en het levendige, vlakke Pest (het handelscentrum).
Heel leuk is het om een van de historische badhuizen van Boedapest te bezoeken. Niet alleen het badderen is heerlijk, geniet ook van de mooi gedecoreerde badhuizen. Als 's avonds de verlichting aangaat, is de stad nog sprookjesachtiger!
Dag 8 - Reisafstand 250 km
Boedapest - Harkány
Vandaag rijd je naar de meest mediterrane regio van Hongarije, met amandel- en vijgenbomen. Harkány ligt op zo’n 25 kilometer van Unesco-werelderfgoed Pécs, één van de favoriete steden van de Hongaren zelf.
Harkány ligt aan de voet van het Villánygebergte en is één van de bekendste thermale badplaatsen van Hongarije. Het welzijnseffect van het water wordt geholpen door de gunstige ligging en het bijna mediterrane klimaat.
Dag 9
Harkány
Niet alleen voor de thermale baden maar ook voor een heerlijke wijn ben je in Harkány op de juiste plek. De wijnstreken van Villány en Szekszárd (de favoriete wijnregio's van Schubert en Listzt) hebben de afgelopen jaren menigmaal de Hongaarse wijnmaker van het jaar voortgebracht.
Unesco-werelderfgoed Pécs
Op zo’n 25 kilometer van Harkány ligt Pécs, deze stad is zeker een bezoek waard! Pécs is door de eeuwen heen een kruispunt van culturen geweest, waardoor je er bijvoorbeeld Romeinse invloeden terugvindt, maar ook Turkse en Kroatische. Pécs heeft vele interessante musea en is mede dankzij de vele studenten de levendigste stad van Hongarije na Budapest.
Dag 10 - Reisafstand 160 km
Harkány - Keszthely
Stop je onderweg even om te genieten van het prachtige uitzicht op het Balatonmeer? Voor je bij het meer komt, rijd je langs de stad Kaposvár, de geboortestad van Nagy, het gezicht van de Hongaarse opstand van 1956 tegen de bezetting van het communistische Sovjet-Unie. Ook een van de belangrijkste Hongaarse schilders, Rippl-Ronai (1861-1927), zag het licht in Kaposvár.
Dag 11 t/m 12
Keszthely
✓ 1x wijnproeverij met lokale hapjes in Keszthely
Neem je een duik in het Balatonmeer? Maak je een boottochtje? Of bezoek je de wijngaarden rond Badacsonytomaj. Hier onder de (niet meer actieve) vulkaan vind je in de heuvels vele leuke wijnrestaurantjes en wijnkelders. Er worden vurige wijnen geproduceerd, volgens de Hongaarse wijnschrijver Bela Hamvas, bij uitstek geschikt voor gesprekken tussen vrienden.
Op een kwartiertje rijden van Keszthely vind je ook het geneeskrachtige warmwatermeer van Heviz, een van de grootste van Europa. Al in de 19e eeuw was het een geliefd kuuroord, onder Habsburgse prinsen.
Wijntip: een glas witte wijn, met uitzicht op de Badacsony. Vooral de szürkebarát (Hongaarse variant op de pinot gris) en olaszrizling zijn druiven die het heel goed doen in deze streek.
Dag 13 - Reisafstand 630 km
Keszthely - Regensburg
Vandaag begin je aan de terugreis. Door Oostenrijk naar Regensburg, een van de mooiste en oudste steden van Duitsland. Dit is de stad waar de (Hongaarse) koningin Gisela geboren werd. De stad ligt fraai aan de Donau. Het is de moeite waard door het oude centrum te dwalen. De vele studenten geven deze stad extra ambiance.
Dag 14 - Reisduur 14 uur - Reisafstand 720 km
Regensburg - Utrecht