21-daagse groepsrondreis Verrassend Colombia
- unieke fietstocht Bogotá, bezoek Valle de Cocora en verblijf eco-hotel nabij Tayrona NP
- uitgebreid verblijf op koffie-haciënda met diverse tours, bezoek archeologische parken en vele stadstours
- alle entreegelden inbegrepen en rechtstreekse vluchten met KLM naar Bogotá en vanaf Cartagena
Jouw reis
Door de grote hoogteverschillen vinden we hier de ruige besneeuwde bergpieken van de Andes, diepe dalen waar zich rivieren doorheen kronkelen, groene koffie-valleien en witte Caribische stranden.
Tel hier de prachtige koloniale dorpen en steden, de wereldse metropolen met indrukwekkende musea en de uiterst vriendelijke bevolking bij op en je hebt de perfecte ingrediënten voor een ultieme vakantiebeleving!
Vliegen met de beste luchtvaartmaatschappijen en comfortabel vervoer
We vliegen alleen met de meest gerenommeerde luchtvaartmaatschappijen, met ANWB begint jouw vakantie dus al aan boord. Zoals je van ons gewend bent, zorgen wij op de bestemming voor comfortabel vervoer met ervaren chauffeurs. Eén lange afstand wordt per vliegtuig afgelegd en de overige routes per airconditioned bus.
Comfortabele en centraal gelegen hotels
We verblijven in sfeervolle hotels op basis van logies en ontbijt, die veelal gunstig gelegen zijn in de buurt van de belangrijkste bezienswaardigheden. Vlakbij Nationaal Park Tayrona slapen we in een eco-hotel aan het strand. De meeste hotels beschikken over wifi en bieden deze service veelal gratis aan.
Nederlandssprekende reisleiding
Onze Nederlandssprekende reisleiders wonen veelal in Colombia en weten alles over deze boeiende bestemming. Zij kennen het land op hun duimpje en laten je graag de bijzondere plekjes zien. Zo maken ze er voor iedereen een onvergetelijke reis van.
Heel veel inclusief
Wij hebben ervoor gekozen om alle entreegelden op te nemen in de prijs, zodat je tijdens de reis voor minder onverwachte kosten komt te staan. Ook zijn diverse excursies reeds inclusief. Zo doen we een koffietour inclusief proeverij in de Triángulo del Café, maken we een bijzondere fietstocht door Bogotá en bezoeken we de Valle de Cocora met de bijzondere wax palmboom.
Verlengen
Je kunt je verblijf per nacht verlengen in ons hotel in het koloniale centrum van Cartagena. Dit is niet alleen een geweldige uitvalsbasis om te genieten van de sfeer in de oude stad, maar ook voor het strand of zelfs voor een uitstapje naar één van de tropische eilandjes voor de kust.
Groepsgrootte
Minimaal 12 / maximaal 27 deelnemers (er is geen minimum aantal nodig bij gegarandeerd vertrek)
Minimumleeftijd: 12 jaar
Verblijf
Zorgeloos overnachten
Tijdens deze rondreis ben je verzekerd van een verblijf in goede en zorgvuldig geselecteerde accommodaties, veelal centraal gelegen (en waar mogelijk) kleinschalige drie- en viersterrenhotels, vaak met zwembad of juist een verblijf op een bijzondere locatie. We hebben alvast nuttige informatie over de sfeer, ligging en faciliteiten op een rijtje gezet. De getoonde accommodaties voor deze rondreis zijn onder voorbehoud. Je verblijft mogelijk in een gelijkwaardig alternatief. Bij de reisbescheiden ontvang je de definitieve hotellijst.
Reisprogramma
Dit reisprogramma is gebaseerd op de standaardreis. Mogelijke wijzigingen, verlengingen en extra opties worden hier niet weergegeven.
Let op, in verband met een gewijzigd reisadvies (kleurcode) naar een deel van Colombia is onderstaand programma voor het vertrek op 19 juli enigszins aangepast. De exacte aanpassingen ontvang je per email, hieronder staat dus nog steeds het oorspronkelijke programma.
Dag 1
Amsterdam - Bogotá
1/3✓ rechtstreekse vlucht met KLM
Op naar het veelzijdige Colombia. Vanaf Schiphol vliegen we naar de hoofdstad Bogotá, waar onze Nederlandssprekende reisleider al op ons staat te wachten.
Vanaf het vliegveld worden we naar ons hotel midden in de wijk La Candelaria gebracht. Bogotá ligt middenin de Andes op wel 2800 meter hoogte, en dat voel je! Je hebt de rest van de dag ter vrije besteding om alvast de buurt rondom ons hotel te verkennen.
Dag 2
Bogotá
1/4✓ fietstocht & bezoek aan diverse musea
We gaan op pad voor een uitgebreide kennismaking met deze miljoenenstad. Zo verkennen we het koloniale hart van de stad op de fiets.
Graffiti
Samen met een deskundige gids maken we een fietstocht om het échte Bogotá te zien. We fietsen door de wijk La Candelaria, het oude centrum met centraal Plaza Bolivar, omringd door historische gebouwen. Ook zien we de moderne kant van de stad waar wolkenkrabbers en schilderingen van graffiti het toneel vormen.
Weergaloos uitzicht
's Middags bezoeken we het bekendste museum van de stad, het Goudmuseum, met een unieke collectie pre-Spaanse gouden voorwerpen. Vervolgens bezichtigen we enkele kunstwerken van de beroemde Colombiaanse kunstenaar Fernando Botero in het gelijknamige Botero museum, van wie we in de stad Medellín nog meer sculpturen zullen bewonderen.
We sluiten de dag af op Monserrate Hill, wellicht de bekendste bergtop van Bogotá, vanwaar we een prachtig uitzicht hebben over de stad.Dag 3 - Reisduur 5 uur - Reisafstand 180 km
Bogotá - Zoutkathedraal Zipaquirá - Villa de Leyva
1/3✓ zoutkathedraal in Zipaquirá
Zipaquirá, omringd door zoutmijnen, is ons eerste reisdoel vandaag. Hier bekijken we de spectaculaire ondergrondse zoutkathedraal. Daarna reizen we naar Villa de Leyva.
In het stadje Zipaquirá leidt een gangenstelsel met veertien kleine kapelletjes ons uiteindelijk naar een indrukwekkende verlichte kerk. Eeuwen geleden bevond zich bij dit dorp een zoutmijn die zelfs nog door de Muisca indianen is gebruikt, in de derde eeuw voor Christus. De kathedraal werd ondergronds uitgehouwen voor de mijnwerkers. Op zondagen worden er nog steeds missen en vieringen gehouden. Op de hele wereld zijn er slechts twee andere zoutkathedralen te bezoeken.
Koloniaal Villa de Leyva
We vervolgen onze weg en aan het eind van de middag komen we aan in het prachtige koloniale stadje Villa de Leyva dat met zijn kinderkopjes en witte huisjes echt stil in de tijd is blijven staan. Witte muren, versierde smeedkunst, balkons met bloembakken, zware houten deuren en kiezelstraten - het romantische Villa de Leyva heeft meermaals dienst gedaan als filmset en is tevens meerdere keren uitgeroepen tot mooiste stad van Colombia. Het stadje werd gesticht in 1572 als buitenverblijf van belangrijke politici, kunstenaars en rijke families in de koloniale periode. Ze is doordrenkt van geschiedenis en biedt schilderachtige bezienswaardigheden zoals de enorme plaza mayor, de grootste in Colombia, en talrijke koloniale gebouwen met rode pannendaken.
De perfect bewaard gebleven stad is heerlijk om op je gemak in rond te dwalen, de sfeer op te snuiven en in de handwerkwinkeltjes te snuffelen. De regio Boyacá lag ooit onder water en er is een groot aantal fossielen uit de zee gevonden. Het omringende platteland ziet er mediterraan uit, compleet met olijven, sinaasappels en exotisch curuba fruit. Je kunt het plaatsje gemakkelijk zelf te voet verkennen.
's Avonds is het een aanrader om een hapje en een drankje te doen op de sfeervolle Plaza Mayor van Villa de Leyva, dit is het grootste plein van heel Colombia!Dag 4
Villa de Leyva
1/4✓ stadswandeling, bezoek klooster en bezoek fossiel
✓ wijnproeverij
Tijdens onze wandeling door de geplaveide steegjes maken we korte stops bij onder andere de kathedraal en de "El Carmen" kerk, de Mesopotamië molen uit 1568, het Carmelitas klooster uit de 17e eeuw en de likeurfabriek (1786).
In de namiddag rijden we naar de kleine woestijn in de buurt van Villa de Leyva en het paleontologisch museum, waar we een 7 meter lang fossiel van een zee dinosaurus kunnen bewonderen dat in dit gebied is gevonden. We nemen ook een kijkje bij het prachtige Dominicaanse klooster van Ecce Homo.
De streek rondom Villa de Leyva staat ook bekend om haar ‘tropische’ wijn, dus een bezoek aan een wijnboerderij inclusief proeverij ontbreekt uiteraard niet!
We overnachten weer in Villa de Leyva.Dag 5 - Reisduur 8 uur - Reisafstand 300 km
Villa de Leyva - Girardot
Maak je op voor een reisdag. We vertrekken vandaag richting Neiva waar de indrukwekkende Tatacoa woestijn ligt. Onderweg overnachten we in een aangenaam hotel in het plaatsje Girardot, een stuk onder Bogotá.
De temperatuur loopt hier al aardig op! Met een beetje geluk kun je na aankomst een heerlijke duik nemen in het zwembad.Dag 6 - Reisduur 4 uur - Reisafstand 185 km
Girardot - Neiva
1/6✓ wandeling door de Tatacoa woestijn
We rijden verder naar Neiva, de toegangspoort tot de nabijgelegen spectaculaire Tatacoa woestijn. Vergaap je aan spectaculaire okergele rotsformaties en landschappen vol imposante cactussen.
Wandeling
We maken een wandeling en genieten van een schitterende zonsondergang die de rotsformaties langzaam van kleur doen veranderen. Met zijn indrukwekkende geologische formaties, zinderende hitte en een buitenaards gevoel, is de Tatacoa woestijn een ware oase.
Stap binnen in een andere wereld terwijl je door de Tatacoa woestijn dwaalt. De woestijn betovert met zijn rijkdom aan kleuren - van dieprood en oker tot zachtgeel en intens paars. Deze kleurrijke tinten creëren een levendig contrast met de heldere blauwe hemel, waardoor je het gevoel hebt in een schilderij te zijn beland.
Verken de kronkelende paden die je leiden naar verborgen canyons, surrealistische rotsformaties en uitgestrekte zandduinen.
Na dit bezoek rijden we terug naar Neiva voor de overnachting.Dag 7 - Reisduur 7 uur - Reisafstand 220 km
Neiva - San Agustín
1/3We volgen de Magdalena rivier op onze weg naar San Agustín. Een prachtige plek te midden van bergen en rivieren, waar we twee nachten verblijven.
Magdalena rivier
De rivier stroomt, over een lengte van ruim vijftienhonderd kilometer, van het zuiden naar het noorden van het land en vormde ooit een belangrijke handelsroute. Langs deze rivier zijn veel archeologische vondsten uit precolumbiaanse tijden gedaan.
's Middags komen we aan in San Agustín, met een adembenemende ligging.Dag 8
San Agustín
1/6✓ Parque Arqueológico
De ligging aan de Magdalena rivier maakt San Agustín tot het belangrijkste archeologische gebied van Colombia.
Parque Arqueológico
Dit park is Unesco-werelderfgoed en je vindt hier nog zeker vijfhonderd tombes, grafheuvels en mysterieuze beelden, waarvan de hoogste zo'n zeven meter hoog is. De beelden hebben zowel menselijke als dierlijke kenmerken en je zult ongetwijfeld adelaars, kikkers en jaguars herkennen.
Helaas is er verder (nog) weinig bekend over deze stammen, hoogstwaarschijnlijk waren zij al verdwenen toen de Spanjaarden Colombia veroverden. Op het hoogste punt van het park, Alto de Lavapatas, is het uitzicht op het omliggende groene Andesgebergte wonderschoon.
Na ons bezoek aan het park bekijken we het bijbehorende Archeologisch Museum.
's Middags is er nog wat tijd om het centrum van San Agustín op eigen gelegenheid te verkennen.
Dag 9 - Reisduur 7 uur - Reisafstand 135 km
San Agustín - Popayán
1/2✓ stadswandeling door Popayán
We maken ons op voor een flinke rit naar Popayán, dwars door het nationale park Puracé vol nevelwouden en moerasgebieden met de typerende andesplant frailejónes.
In de namiddag komen we aan in Popayán. Deze gezellige stad is beroemd vanwege zijn kalkwitte façades en wordt niet voor niets ook wel de Witte Stad genoemd. Ook was het een belangrijk religieus, politiek en cultureel centrum tijdens de Spaanse periode. Nog steeds komen vele Colombiaanse politici en kunstenaars uit deze stad.
We maken een korte stadswandeling door de gezellige witte straatjes. Laat je vooral verrassen door de uiterst verfijnde keuken; naast prachtige kerken en kloosters vind je hier veel gezellige restaurants en bars.
We overnachten in een koloniaal hotel in het centrum.Dag 10 - Reisduur 4 uur - Reisafstand 140 km
Popayán - Cali
1/4✓ salsa-tour in Cali
Op naar één van de grootste steden van Colombia, Cali, ‘de bakermat van de salsa’. Deze sensuele dans vindt zijn oorsprong in Colombia en dan vooral in deze stad.
Salsa-tour
Eenmaal aangekomen in Cali doen we dan ook een heuse salsa-tour waarbij we diverse belangrijke, aan salsa gerelateerde, plaatsen bezoeken, zoals de wijk Obrero met een salsastraat en één van de beste salsa-dansscholen van de stad.
We overnachten in Cali in een rustig gelegen hotel.Dag 11 - Reisduur 4 uur - Reisafstand 200 km
Cali - Buga - Koffieregio
1/2✓ de basiliek van Buga
✓ verblijf op een authentieke haciënda
Tijd om te vertrekken naar één van de mooiste gebieden van Colombia, de Triángulo del Café, de koffieregio van het land.
Basiliek
Onderweg naar de koffieregio bezoeken we het stadje Buga, voor de bezichtiging van zijn indrukwekkende basiliek Señor de los Milagros, een belangrijk bedevaartsoord voor Colombianen.
Later vandaag komen we aan in de koffieregio. Koffie is het grootste exportproduct van Colombia, en dan met name van de Arabica-boon.
We verblijven drie nachten op een authentieke haciënda (boerderij), gebouwd in Paisa-stijl, met een heerlijke keuken en een verfrissend zwembad.
Dag 12
Koffieregio
1/5✓ botanische tuinen van Quindio & Vlinderhuis
✓ koffieplantage en Tejo-pub middag
We brengen een bezoek aan een koffieplantage, het symbool voor deze regio. De milde Arabica koffieboon groeit in de hoge, vochtige uitlopers van de Andes.
Dankzij regionale verschillen in microklimaat en bodemsoort bestaan er veel smaakvarianten. We maken een wandeling over de plantage en zien hoe de koffieboon verwerkt wordt tot het welbekende eindproduct. Uiteraard sluiten we de wandeling af met een lekker bakje geurige koffie en heb je de mogelijkheid om de producten te kopen.
Botanische tuin Quindio
Vervolgens gaan we naar de indrukwekkende botanische tuin van Quindio. Het Vlinderhuis is wereldberoemd om zijn grote biodiversiteit. Ruim 1500 exemplaren van 50 verschillende soorten fladderen over 680 vierkante meter. Honderden bloemen omzomen de paden en maken ons bezoek een feest voor ogen en neus.
Tejo
Zin om een typisch Colombiaans barspel te beleven daar waar de lokale mensen elkaar graag ontmoeten? Dan gaan we naar een Tejo pub!
"Tejo" vereist een mix van vaardigheid en focus - en sommigen zeggen bier. Het is een populaire nationale recreatieve sport in heel Colombia en werd oorspronkelijk uitgevonden door de Chibcha indianen. Het is gericht op het raken van ‘mechas’. De mecha zit vast in een veld van zand of klei. Als je hem raakt en hij knalt, krijg je punten.
We worden opgehaald bij ons hotel en naar een van de regio’s onvervalste en rustieke Tejo pubs gebracht voor een dronken middag/avond. Zet je schrap voor bier, muziek, gejuich en gelach!
We overnachten weer in onze haciënda.Dag 13
Koffieregio Valle de Cocora en Salento
1/5✓ per bus en jeep naar de Valle de Cocora en Salento
Op naar Valle de Cocora, een prachtig groene vallei waar de nationale boom, de cera palm, veelvuldig voorkomt. Ook bezoeken we het Paisa dorpje Salento.
Wax palmboom
Met onze bus rijden we eerst naar Salento en hier stappen we over op het traditionele vervoersmiddel in deze regio, de Willys Jeep. Valle de Cocora heeft een uniek ecosysteem en maakt deel uit van het natuurpark Los Nevados.
We rijden naar de schitterende vallei en maken hier een mooie wandeling langs de bijzondere palmbomen die tot wel zestig meter hoogte kunnen groeien.
Kleurrijk en koloniaal
Ook stoppen we in het typische Paisa dorpje Salento. Het staat bekend om zijn koloniale architectuur en kleurrijke straatjes met sfeervolle restaurantjes en kleine winkeltjes. We wandelen door het dorp en hebben de mogelijkheid hier te lunchen (niet inbegrepen).
Aan het eind van de middag rijden we weer terug naar ons hotel.Dag 14 - Reisduur 8 uur - Reisafstand 225 km
Koffieregio - Medellín
1/3Na ons ontbijt voert de route verder naar de in een vallei gelegen stad Medellín, na de hoofdstad de grootste stad van het land. Door zijn milde klimaat wordt Medellín ook wel de stad van de eeuwige lente genoemd.
Medellín
Kenmerkend voor Medellín zijn de duizelingwekkende wolkenkrabbers en trendy restaurants, maar ook de oude gebouwen in de zo typische Paisa-architectuur. De stad heeft de enige metro van het land die voor een deel op enkele meters hoog boven de stad zoeft.
Na de dood, in 1993, van de beruchte drugsbaron Pablo Escobar, die de stad een slechte reputatie gaf, kwam de metropool tot bloei. Tegenwoordig staat Medellín internationaal bekend als moderne, hippe en ontspannen wereldstad.
Aan het eind van de middag komen we aan bij ons hotel in de wijk El Poblado. Je vindt in Medellín vele (internationale) restaurants en de stad kent een bruisend nachtleven.Dag 15
Medellín
1/4✓ stadstour Medellín
’s Morgens verkennen we Medellín, een stad die als geen andere plek de grote veranderingen in het huidige Colombia symboliseert. ‘s Middags heb je vrije tijd.
Fernando Botero
We bezoeken onder andere de begraafplaats van de machtige Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar wiens verhaal onlosmakelijk met deze stad verbonden is.
Uiteraard wandelen we ook over Plaza Botero, het stadsplein vol bronzen beelden van de Colombiaanse beeldhouwer Fernando Botero. De 23 beelden op het plein worden gekenmerkt door relatief te grote of te kleine lichaamsdelen in verhouding met de rest van het lichaam.
Graffiti en straatkunst
Medellins transformatie van eens gevreesde stad tot veelgeprezen metropool heeft fascinerende straatkunst opgeleverd. Graffiti en muurschilderingen zijn gericht op politiek, sociale kwesties, geschiedenis, popcultuur en hedendaagse onderwerpen. De lokale autoriteiten erkennen de artistieke en culturele waarde en hebben de straatkunst uitgeroepen tot een monument van cultuur. We worden begeleid door lokale kunstenaars tijdens een rondleiding door de beruchte Comuna 13. Tegelijkertijd krijgen we inzicht in straatkunst en het dagelijks leven in een hotspotwijk, waar kunst een belangrijke sleutel is tot sociale communicatie.
Ons hotel ligt in de wijk El Poblado vol gezellige restaurants, winkels en barretjes. De middag is ter vrije besteding en je zult je hier prima kunnen vermaken. Vraag gerust de reisleider om leuke tips om de buurt te verkennen of juist dat ene gezellige restaurantje te ontdekken.Dag 16 - Reisduur 5 uur - Reisafstand 850 km
Medellín - Santa Marta - Omgeving Nationaal Park Tayrona
1/5✓ El Peñol en Guatapé; binnenlandse vlucht
✓ verblijf in een eco-hotel mét zwembad en diner op het strand
’s Morgens rijden we naar het kleurrijke kunstenaarsdorpje Guatapé , waarnaast de reusachtige steen El Peñol gelegen is. Die kun je beklimmen en van bovenaf heb je een waanzinnig uitzicht over de omgeving.
Vervolgens vliegen we (eventueel met overstap) naar Santa Marta in het Caribische deel van Colombia. Vanuit deze havenstad gaan we op weg naar het nationale park Tayrona.
Diner aan het strand
Tegen het einde van de middag komen we aan in ons heerlijke eco-hotel, vlakbij het nationale park, direct aan het strand. Geniet op een van de fantastische ligbedden aan de Caribische kust of neem een duik in het zwembad. Om ons verblijf in dit deel van het land in te luiden bieden we je een diner op het strand aan.
Toelichting reisduur
Reisduur circa 1 uur in het vliegtuig en 4 uur in de bus
Dag 17
Omgeving Nationaal Park Tayrona
1/5In Tayrona wisselen kustlijn en ongerepte jungle elkaar af met de meest idyllische baaien, omringd door kokospalmen. Vandaag is er gelegenheid om een excursie te maken (optioneel) naar dit zeer gevarieerde park.
Nationaal Park Tayrona
Dit is één van Colombia’s natuurlijke hoogtepunten. Het schitterende decor van jungle, bergen, maagdelijk zandstrand en blauwgroen zeewater is er weergaloos. Geniet van spectaculaire baaien, zwem in de azuurblauwe Caribische Zee en bewonder de smaragdgroene achtergrond met mangrovebossen en dichtbegroeid oerwoud. Tijdens de excursie wandel je een paar uur door de jungle en langs schitterende stranden. Uiteraard heb je hierbij tijd om te zwemmen in de uitnodigende baaien.
Voor wie een dagje wil relaxen biedt ons eco-hotel een heerlijk zwembad en een ongerept wit zandstrand. Ook hier is het zeker geen straf om wat tijd door te brengen en even tot rust te komen. Het ultieme vakantiegevoel!Dag 18 - Reisduur 6 uur - Reisafstand 235 km
Omgeving Nationaal Park Tayrona - Cartagena
✓ El Totumo Mud Volcano & stadswandeling door koloniaal Cartagena
We rijden langs de Caribische kust naar Cartagena. Langs El Totumo Mud Volcano, een kleine vulkaan met warme modder.
Colombianen maken nog veel gebruik van de warme modder, die volgens hen een helende werking heeft. Ook wij hebben de mogelijkheid om een modderbad te nemen (tegen betaling, circa $ 3 p.p.).
Parel aan de Caribische kust
Na deze korte stop rijden we verder en tegen het einde van de middag komen we aan in Cartagena. De stad is een ware parel aan de Caribische kust met zijn mooi gerestaureerde ommuurde binnenstad, bewaakt door het fort Castillo de San Felipe dat in de 18e eeuw door een Nederlandse ingenieur onneembaar verstevigd is.
Bij aankomst nemen we je mee op een stadswandeling door het koloniale centrum langs kleurrijke kerken en gezellige straatjes. Cartagena is een groot openluchtmuseum en het is dan ook geen verrassing dat de stad is uitgeroepen tot Unesco-werelderfgoed. Met een beetje geluk bewonderen we de zonsondergang in de Caribische zee vanaf de oude stadsmuur die het centrum omringd.
Ga ’s avonds heerlijk dineren in een van de vele restaurants op de stadspleinen in het koloniale centrum.Dag 19
Cartagena
1/3✓ klooster La Popa en fort San Felipe
‘s Ochtends verkennen we het klooster La Popa, op het hoogste punt van Cartagena, en kasteel San Felipe, een immens fort met vele stenen tunnels.
Vrije middag
's Middags kun je op eigen gelegenheid winkelen in de vele boetiekjes van het koloniale centrum of een drankje doen op een van de gezellige pleinen. Tegen het vallen van de avond kun je optioneel een rondrit per paardenkoets door de stad maken terwijl de historische gebouwen prachtig verlicht worden. Een romantische afsluiting van je reis door Colombia!
Onze laatste overnachting in Colombia is in Caribisch Cartagena.Dag 20
Cartagena - Amsterdam
1/4De ochtend is nog ter vrije besteding en in de middag word je naar de luchthaven van Cartagena gebracht voor de terugvlucht naar Amsterdam, waar je morgen aan zult komen.
Slenter nog even door de kleurrijke straatjes van het koloniale centrum en sla wat laatste souvenirs in. Daarna zit onze rondreis door dit verrassende land er helaas alweer op.
Krijg je maar geen genoeg van zinderend Cartagena? Verleng je rondreis per nacht in ons hotel in deze stad! Tijdens het boeken krijg je de keuze om nachten toe te voegen.Dag 21
Aankomst Amsterdam
Vluchten
Hieronder vind je informatie over de luchtvaartmaatschappij. De eventueel weergegeven vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Wat is er inbegrepen
Inbegrepen
- economy class
- 1 stuk handbagage per persoon (max. 40cm. x 30cm. x 20cm. handtas/kleine rugzak die onder de stoel past) bij vluchten met Transavia
- 20 kilo ruimbagage per persoon
Niet inbegrepen
- reservering van je eigen stoel naar keuze (€)
Voeg tijdens het boeken extra opties toe
Tijdens het boeken van jouw reis zie je of het mogelijk is om extra's toe te voegen. Dit is afhankelijk van de beschikbaarheid tijdens jouw reis.
Economy Class
- Standaard beenruimte
- Verstelbare rugleuning
- Inclusief maaltijden en snacks
Economy Comfort
- Extra beenruimte
- Extra verstelbare rugleuning
- Inclusief maaltijden en snacks
Business Class
- Altijd aan het raam of aan het gangpad
- Full-flat Stoel
- Inclusief maaltijden en snacks
Over KLM
Aan boord geniet je van de beste persoonlijke service. Alle maaltijden, snacks en (alcoholische) drankjes zijn inbegrepen en je kunt altijd rekenen op een ruime, comfortabele zitplaats. Daarbij beschikt KLM over een jonge vloot, voorzien van de modernste snufjes. Denk bijvoorbeeld aan een gratis persoonlijk entertainmentsysteem voor iedere passagier op intercontinentale vluchten. Hiermee heb je onder meer beschikking over de nieuwste films, tv-series en muziek.
En wat misschien nog wel belangrijker is: de nieuwste schonere vliegtuigen van KLM zijn minder belastend voor het milieu. Hiermee zorgt KLM niet alleen voor jou en je medepassagiers, maar ook voor een schonere wereld.
Kortom, je vakantie begint al een boord!
Goed om te weten
Kies voor de optie ‘Log in met boekingsgegevens' en vul je KLM boekingscode en je achternaam in (gebruik je eigen naam (meisjesnaam) en vul je naam in zonder spaties, ook bij een achternaam met tussenvoegsels).
De kosten voor de stoelreservering variëren per vlucht en zijn te zien wanneer je de stoelreservering maakt.
Bij een individuele rondreis of groepsreis ontvang je vanaf 62 dagen voor vertrek een e-mail met je KLM-boekingscode (PNR-nummer) waarmee je een stoel kunt reserveren.
Wil je liever tijdens het online inchecken gratis een stoel uitkiezen? Houd er dan rekening mee dat de keuze beperkt is en je mogelijk niet naast elkaar kunt zitten.
Let op: ook als je stoelen hebt gereserveerd, dien je nog wel (online) in te checken! Je dient het online incheckproces te allen tijde volledig af te ronden.
Kleine letters: KLM behoudt zich te allen tijde het recht voor de stoelreservering ongedaan te maken.
Je gebruikt hiervoor je boekingscode (PNR-nummer) en je achternaam. De digitale instapkaart kun je opslaan op je mobiele telefoon of printen (deze printmogelijkheid wordt ook geboden op de luchthaven bij de selfservice kiosk of de incheckbalie).
Indien het via de website niet mogelijk is om online in te checken, neem dan telefonisch contact op met KLM op telefoonnummer 020-4747747 (24 uur per dag bereikbaar).
Ben je online ingecheckt? Wanneer je alleen het handbagage reist, kun je meteen via de bagagecontrole naar de gate gaan. Heb je ruimbagage? Deze geef je af bij de check-in balie op de luchthaven.
Na boeking kun je ook de KLM App downloaden.
We adviseren om op tijd aanwezig te zijn en rekening te houden met wachtrijen. De incheckbalies sluiten 60 minuten voor vertrek bij intercontinentale vluchten of 40 minuten voor vertrek bij Europese vluchten.
De snelste manier om in te checken op de luchthaven is door een selfservice kiosk te gebruiken (indien beschikbaar). Je vindt ze in de buurt van de incheckbalies. Hier kun je vanaf 30 uur voor vertrek inchecken - of 24 uur voor vertrek voor vluchten van of naar de Verenigde Staten.
Na boeking nemen wij vervolgens contact met je op om de mogelijkheden te bespreken. Ook is het mogelijk met je boekingscode (PNR-nummer) rechtstreeks op de website van KLM een upgrade te boeken.
Lees hier meer over de verschillen tussen de verschillende boekingsklasses.
Bovendien kun je altijd rekenen op een ruime, comfortabele zitplaats.
Op de korte vluchten binnen Europa wordt een drankje en een snack gereserveerd. Op de langere vluchten binnen Europa krijg je ook een verse sandwich voorgeschoteld. KLM varieert het aanbod regelmatig. Alle opties zijn vegetarisch.
Dit geldt voor een aantal intercontinentale economy class vluchten met vertrek vanaf Schiphol. Je hebt de keuze uit diverse menu’s.
Excursies
Wil je nog meer genieten? Dat kan!
Je kunt je reis nog completer maken door te kiezen voor de onderstaande extra optie(s). Afhankelijk van het soort rondreis zijn de optionele excursies en/of excursiepakketten tijdens het boeken of ter plaatse vast te leggen.
Praktische informatie
Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.
Landeninformatie
Bestemmingsinformatie
De getoonde hotels onder de tab Verblijf voor deze reis zijn onder voorbehoud. Je verblijft mogelijk in een gelijkwaardig alternatief.
De meest gangbare koffers/tassen met een rechthoekige vorm en minstens 1 vlakke ondergrond worden geaccepteerd. Koffers of tassen met ronde of onregelmatige vorm en lange riemen die uitsteken worden niet geaccepteerd.
Specifieke bagage-informatie
Indien voor jouw reis specifieke bagage-informatie van toepassing is, dan zullen wij je middels de reisbescheiden informeren.
Elk dorp of elke stad heeft vaak wel een eigen gerecht, bandeja paisa is bijvoorbeeld typisch voor de omgeving van Medellín en bestaat uit rijst, bruine bonen, spiegelei, avocado, gehakt, chorizo en spek. Aan de kust en in de koffieregio wordt ook veel verse vis gegeten, zoals forel. Over het algemeen beginnen de Colombianen met een licht ontbijt, gevolgd door een zware, koolhydraatrijke lunch en ze eindigen met een lichte avondmaaltijd. Een lunch of diner kun je vaak al voor circa € 10,- per persoon nuttigen.
Het drinken van kraanwater wordt afgeraden.
Let bij het fotograferen in het buitenland goed op of dit wel is toegestaan en laat je hierover informeren op de plaats van bestemming. Houd er rekening mee dat het kan voorkomen dat fotograferen van bepaalde gebouwen, dieren of personen niet is toegestaan in zijn algemeenheid of dat het niet is toegestaan foto’s te maken met flits. Vaak vinden mensen het leuk om gefotografeerd te worden, maar vraag wel altijd toestemming voor je de foto maakt. Houd er rekening mee dat het kan voorkomen dat de gefotografeerde een vergoeding vraagt voor de gemaakte foto.
Je gaat in een relatief korte periode veel zien en ondernemen en doet veel indrukken op. Afhankelijk van het type reis is het verder mogelijk dat je in verschillende type accommodaties verblijft en te maken krijgt met een lange vlucht en tijdsverschil. Dit zijn allemaal factoren waarbij vermoeidheid een rol gaat spelen.
In de programmabeschrijving vind je informatie met betrekking tot de reisintensiteit, de reistijden, of er sprake is van hoogteverschil en - indien van toepassing - de afstanden die je aflegt.
Onze (groeps)rondreizen zijn niet geschikt voor rolstoel- of rollatorgebruikers. Heb je een beperkte basisconditie of beperkte mobiliteit of heb je speciale aandoeningen? Neem dan contact met ons op via 088 269 0 269. Wij bespreken graag persoonlijk de mogelijkheden, zodat je de juiste keuze maakt bij het boeken van de reis en daarna goed voorbereid vertrekt.
Goed om te weten
Houd er rekening mee dat de bus niet overal kan komen en wij je met jouw bagage soms niet voor het hotel of accommodatie kunnen op- /afhalen.
Tijdens het bezoeken van bezienswaardigheden wordt er veel gelopen. Je dient dus gemakkelijk afstanden te kunnen lopen, trappen te kunnen nemen en zelfstandig in en uit de (mini)bus, trein, van/aan boord van een boot etc. te kunnen stappen. De rondreizen kunnen met name voor reizigers die minder mobiel zijn als intens ervaren worden. Het kan zijn dat deelname aan sommige programmaonderdelen daardoor niet haalbaar is. Omdat je de reis boekt als een geheel pakket, kan geen restitutie op de reissom verleend worden indien sommige reisonderdelen uit het programma niet bijgewoond kunnen worden.
Mocht je speciale aandoeningen hebben, dan is het zeer aan te raden een codicil/talisman te dragen, een medicatielijst en voldoende medicijnen vanuit Nederland mee te nemen. Volgens de ANVR Reisvoorwaarden artikel 3.2, ben je verplicht hiervan melding te maken bij de boeking. In overleg zal dan worden bepaald of de reis van je keuze geschikt voor je is. Belangrijk om te weten is indien je het nalaat ons hiervan op de hoogte te stellen, kan worden overgegaan tot uitsluiting van deelname als je conditie kan leiden tot mogelijk ongemak, gevaar of risico’s voor jezelf dan wel andere reizigers en/of bezittingen. Helaas vindt er bij uitsluiting geen restitutie van de reissom plaats. Eventuele meerkosten die ten gevolge hiervan, ter plaatse kunnen ontstaan zijn voor eigen rekening.
Hotels zijn wettelijk verplicht hun gasten bij het inchecken te identificeren en te registreren. Dit geldt zowel in Nederland als in het buitenland. De accommodatieverschaffer moet een aantal persoonsgegevens uit het identiteitsbewijs registreren in het nachtregister. Welke gegevens dat zijn verschilt per land.
In principe kun je voor de registratie volstaan met het tonen / kort afgeven van het identiteitsbewijs, zodat de persoonsgegevens kunnen worden overgenomen. Een hotel kan verschillende redenen hebben om het paspoort toch in te nemen. Dit kan bij wijze van service zijn om het inchecken te bespoedigen. Maar soms gebeurt dit ook wel als borgstelling. Het is niet altijd mogelijk het innemen van het paspoort te voorkomen en een hotel werkt mogelijk niet altijd mee wanneer je een eigen kopie overhandigt of gebruik maakt van een fraudegevoelige paspoorthoes.
Indien je niet de Nederlandse nationaliteit bezit of niet woonachtig bent in Nederland, dien je tevens zelf met de betreffende ambassade/consulaat contact op te nemen om te controleren of je een visum nodig hebt. ANWB aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de gevolgen indien je dit nalaat.
Kijk voor meer informatie over het invoeren van souvenirs op de website van de Douane.
Bekijk hier actuele informatie over vaccinaties en gezondheid in Colombia.
Let op: de aanbevelingen hier zijn van algemene aard. De reisbestemming, verblijfsduur, soort reis, gezondheid en leeftijd van een reiziger bepalen welke vaccinaties en evt. anti-malariamaatregelen nodig zijn. Je moet je persoonlijk laten adviseren over de maatregelen, die voor jouw reis belangrijk zijn.
Speciale maatregelen en vereisten n.a.v. Covid-19
Je dient je voor je het land binnenkomt en bij het verlaten van het land te registreren op de website van Check-Mig, van het Colombiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Indien aanwezig stelt ANWB het verplicht dat je de veiligheidsgordels in de bus, minibus of auto draagt.
Voor groepsrondreizen en single groepsreizen dien je rekening te houden met circa € 39,- per persoon zakgeld per dag.
Welke kosten zijn meegenomen in het berekenen van deze kosten? Denk aan kosten als ontbrekende maaltijden, alle optionele excursies die mogelijk zijn tijdens de reis, fooien (fooienpot, fooi reisleider en fooi housekeeping), eventuele visumkosten en eventuele entreegelden. Drankjes bij de maaltijd of gedurende de dag en souvenirs zijn niet meegenomen omdat dit erg persoonlijke uitgaven zijn.
Verblijf je op een locatie waar meer excursies te doen zijn dan waar tijd voor is, dan zijn we uitgegaan van een gemiddeld bedrag van de mogelijke excursies of van de duurste excursie.
Hele dure of extreme excursies zoals een helikoptervlucht en raften hebben wij ook buiten de berekening gehouden. Benieuwd naar welke optionele excursies er tijdens jouw reis mogelijk zijn? Bij elke reis staan op het tabblad ‘bij te boeken’ de optionele excursies met bijbehorende prijzen vermeld. Je kunt hier zelf kijken of je inderdaad aan alle optionele excursies wilt deelnemen of dat je hier zelf een selectie in maakt. Alle optionele excursies kun je ter plaatse bij de reisleider boeken.
Bovenstaande bedragen zijn ter indicatie bedoeld, er kunnen geen rechten aan ontleend worden.