8-daagse groepsrondreis Oman Land van de Sultan
- bezoek aan de beroemde geitenmarkt van Nizwa
- zeeschildpadden eieren zien leggen in Ras al Jinz
- wadi's, oases, moskeeën, forten en kastelen
Jouw reis
Natuur: 4/5 Cultuur: 4/5 Strand: 0/5 Reisintensiteit: 3/5
Rondreis
Van vruchtbare wadi’s met dadelpalmen tot het bergmassief van Jebel Akhdar en van het turquoise water tot de gouden zandduinen van de eindeloze Wahiba woestijn. Tijdens deze indrukwekkende groepsreis door het traditionele Oman ontdekken we het allemaal.
De reis start in de hoofdstad Muscat met zijn eeuwenoude straatjes en de Sultan Qaboos Grand Mosque, een architectonische meesterwerk.
Via de kust reizen we naar de groene oase Wadi Shab en het vissersdorp Sur waar we een dhow scheepswerf bezoeken en zien hoe zeeschildpadden aan land komen om eieren te leggen.
Vervolgens trekken we het binnenland in, naar een paradijs in de woestijn, de Wadi Bani Khalid oase. Per 4WD trekken we de Wahiba Sands woestijn in voor een indrukwekkende woestijnsafari.
Na de woestijn reizen we via een aantal authentieke bergdorpjes, de vrouwensouk van Ibra en het Jabreen kasteel door naar het Jebel Shams gebergte, ook wel de Grand Canyon van het Midden-Oosten genoemd.
We leren wat een falaj is, lunchen in een Omani huis en maken een bergwandeling door het vruchtbare gebied van Jebel Akhdar.
Een van de hoogtepunten van deze reis is het bezoek aan de veemarkt van Nizwa, waar Omani mannen in hun spierwitte traditionele kledij, geflankeerd door vrouwen in snavelmaskers, onderhandelen over geiten, koeien of kamelen.
Als laatste rijden we met een jeep door de Wadi Bani Auf kloof terug naar Muscat.
Vliegen met de beste luchtvaartmaatschappijen en comfortabel vervoer
We vliegen alleen met de meest gerenommeerde luchtvaartmaatschappijen, met ANWB begint jouw vakantie al aan boord. Op de bestemming reizen we zoals je van ons gewend bent in een comfortabele airconditioned bus met ervaren chauffeur.
Comfortabele en centraal gelegen hotels
We verblijven in comfortabele hotels, in de buurt van de belangrijke locaties, zoals aan het strand of in het centrum van de stad. Wij hebben ook nog een hele speciale overnachting voor je in petto bij de bedoeïenen in de woestijn van Wahiba Sands, een geweldige ervaring waarbij je versteld zult staan door de prachtige sterrenhemel! Ook overnachten we in een hotel in de bergen van Jebel Shams. Gedurende het gehele verblijf is het ontbijt inclusief. Het diner is van dag 2 t/m dag 7 inbegrepen, evenals de lunch op dag 6.
Heel veel inclusief
Bij deze reis zijn de belangrijkste hoogtepunten van Oman in het programma opgenomen. De entreegelden en de excursies zijn inbegrepen. Zo maken we een jeepsafari door de Wahiba Sands woestijn, zien we schildpadden eieren leggen in Sur, bezoeken we de beroemde veemarkt van Nizwa en maken we een wandeling door de Grand Canyon van het Midden-Oosten Jebel Akhdar.
Nederlandssprekende reisleiding
Tijdens deze reis door Oman word je begeleid door één van onze deskundige Nederlandssprekende reisleiders, zij hebben deze reis al vaak gemaakt en kunnen je alles vertellen over het prachtige Oman en haar vriendelijke, gastvrije inwoners.
Verlengen / upgraden
Je kunt je verblijf met een stopover in Istanbul verlengen.
Groepsgrootte
Minimaal 10 / maximaal 26 deelnemers (er is geen minimum aantal nodig bij gegarandeerd vertrek)
Minimumleeftijd: 12 jaar
Visum: vereist voor deze reis
Zelf aanvragen of via ANWB Ledenreizen
Meer uitleg hierover (met informatie of dit kort voor vertrek nog mogelijk is) vind je het kopje Praktische informatie - Paspoort en visum.
Verblijf
Zorgeloos overnachten
Tijdens deze rondreis ben je verzekerd van een verblijf in goede en zorgvuldig geselecteerde accommodaties, veelal centraal gelegen (en waar mogelijk) kleinschalige drie- en viersterrenhotels, vaak met zwembad of juist een verblijf op een bijzondere locatie. We hebben alvast nuttige informatie over de sfeer, ligging en faciliteiten op een rijtje gezet. De getoonde accommodaties voor deze rondreis zijn onder voorbehoud. Je verblijft mogelijk in een gelijkwaardig alternatief. Bij de reisbescheiden ontvang je de definitieve hotellijst.
Reisprogramma
Dag 1
Amsterdam - Muscat
Dag 2
Muscat
1/6✓ stadstour Muscat
We verkennen de hoofdstad met zijn smalle straatjes, de souk, forten, paleizen en de grote Sultan Qaboos Grand moskee.
Sultan Qaboos Grand Moskee
Dit architectonische meesterwerk uit 2001 is zo groot dat er 20.000 moskeegangers tegelijk kunnen bidden. In de gebedsruimte ligt het op één na grootste tapijt ter wereld, waar door zeshonderd vrouwen vier jaar aan gewerkt is. Kijk ook naar de veertien meter hoge kroonluchter, van kristal en goud en met 1222 lampen.
Via de Corniche rijden we naar de oude stad, langs het Royal Opera House, de haven en de Muttrah souk. Een souk is de voorloper van een winkelcentrum, in dit geval een wirwar van steegjes vol winkeltjes met van alles: lampen, sieraden en veel kruiden. Ga slenteren en shoppen, maar vergeet niet te onderhandelen!
Struinen door de smalle straatjes van Muscat
In de namiddag struinen we door de nauwe, eeuwenoude straten van het centrum. Proef ook een van Oman’s lokale specialiteiten zoals mishkak, goed gemarineerde vlees spiesjes, op houtskool gegrild.
Paleizen en forten
We brengen ook een bezoek aan het Bait al Zubair museum en maken een fotostop bij Kasr Al-Alam, het ceremoniële paleis van de Sultan. En we bekijken de forten die ooit de haven van Muscat verdedigden: Al Jalali en Al-Mirani.Dag 3
Muscat - Bimmah Sinkhole - Wadi Shab - Sur - Ras al Jinz
1/6✓ zeeschildpadden kijken
Een afwisselende dag! Via de kustroute rijden we zuidwaarts naar Ras al Jinz en maken een aantal interessante stops, onder meer bij een oase.
Bimmah sinkhole
We zien op de route een bijzonder natuurverschijnsel, een sinkhole of zinkgat. Dit is een natuurlijke kalkstenen krater van tientallen meters diep en gevuld met heldergroen water.
Oase Wadi Shab
In een kloof van oranje rotsen vind je palmbomen, verfrissend turquoise water en watervallen.
Havenstad Sur en scheepswerf
Vroeger een belangrijke handelspost, nu vooral bekend vanwege de traditionele scheepswerven waar dhows - zeilschepen - gemaakt worden. Net als vroeger, met de hand, en volledig van hout. Honderden jaren werden dhows gebruikt voor de handel op en om de Indische Oceaan en ze zijn nog steeds onverminderd indrukwekkend.
Schildpadden
We overnachten in Ras al Jinz, waar ’s avonds zeeschildpadden aan land komen om eieren te leggen. De eieren, zo'n vijftig tot honderd per nest, worden door de warmte van de zon en het zand in zestig dagen uitgebroed. In het donker, zonder de schildpadden te storen, aanschouwen we het proces van het eieren leggen.
Dag 4
Ras al Jinz - Wadi Bin Khalid - Wahiba Sands woestijn
1/6✓ overnachten bij de nomaden in de woestijn
Na een ochtend wandelend en zwemmend doorgebracht te hebben in de Wadi Bani Khalid oase trekken we naar de duinen van de Wahiba Sands woestijn.
Een paradijs in de woestijn, de Wadi Bani Khalid oase
In de ochtend brengen we een bezoek aan de paradijselijke Wadi Bani Khalid oase. Deze wadi - rivierbedding - is omgeven door kleurrijke rotsformaties en dadelpalmen. Je vindt er diverse poelen met kristalhelder water en mooie watervallen. Tijd om een wandeling te maken of te gaan zwemmen.
Overnachten in de Wahiba woestijn
Na de lunch rijden we per 4WD naar de fascinerende goudkleurige zandduinen van de Wahiba woestijn. Nadat we zijn ingecheckt in het bedoeïenenkamp waar we overnachten maken we een woestijnsafari.
Comfortabel gezeten in een 4WD rijden over de zandduinen om uiteindelijk vanaf een van de hogere duinen de zonsondergang te zien. We dineren onder de heldere sterrenhemel en na het diner geeft een bedoeïen ons meer informatie over de sterren. Een unieke ervaring!
Dag 5
Wahiba Sands woestijn - Ibra - Jabreen kasteel - Jabel Shams
1/3✓ overnachten in de bergen van Jebel Shams
Op weg naar de Grand Canyon van het Midden-Oosten bezoeken we bergdorpjes, zien we de vrouwensouk en bezichtigen we het grootste kasteel van Oman.
Bergdorpjes Misfat al Abryeen en Al Hamra
Al Hamra is een van de oudste dorpen van Oman en is beroemd vanwege de traditionele lemen huizen in Yemeni stijl. In dit bijna-openluchtmuseum bezoeken we een traditioneel huis, nu ingericht als museum.
Vrouwensouk Ibra
In de stad Ibra bezoeken we een souk die één dag per week alleen voor vrouwen geopend is, en dat geldt voor kopers én verkopers. Vrouwen komen vanuit de wijde omgeving hier naartoe om hun waar te verhandelen.
Jabreen kasteel
Dit 17e-eeuwse kasteel is het mooiste en grootste van Oman. Prachtig gerestaureerd met mooi ingerichte vertrekken zodat je een goed idee krijgt van het kasteelleven in vroeger tijden.
Overnachten in de Grand Canyon van het Midden-Oosten
Eenmaal bij Jebel Shams - de berg van de zon - aangekomen maken we een fantastische wandeling door dit gebied. We overnachten ook in deze prachtige omgeving.Dag 6
Jebel Shams - Birkat al Mauz - Jebel Akhdar - Nizwa
1/2✓ lunch bij Omani & bergwandeling
In de spookstad Birkat al Mauz leren we alles over de falaj. Na de lunch gaan we wandelen door het vruchtbare gedeelte van Jebel Akhdar.
Spookstad Birkat al Mauz
We bezoeken dit verlaten stadje, waar we de falaj zien, een eeuwenoud irrigatiesysteem. Er groeien nog steeds dadels aan de bomen in Birkat al Mauz, maar de laatste inwoners zijn in 1959 vertrokken. Nu wonen er alleen nog vogels.
Lunchen in een Omani huis en Jebel Akhdar
We lunchen in een lokaal Omani huis en vervolgen onze weg richting Jebel Akhdar, de groene parel van het Al Hajar gebergte. Vanwege de hoge ligging valt hier meer neerslag waardoor wat landbouw mogelijk is: vooral voor het kweken van granaatappelen, abrikozen, perziken en walnoten. We maken een wandeling door dit spectaculaire landschap met wadi’s, fruitkwekerijen en dorpjes en genieten van het uitzicht. De wandeling voert van Al Aqur naar Sayq en wordt beschouwd als een van de mooiste bergwandelingen van Oman.
We overnachten in Nizwa.Dag 7
Nizwa - Wadi Bani Auf - Muscat
1/5✓ geitenmarkt en afscheidsdiner
Op een geitenmarkt zijn we getuige van het onderhandelingsspel, we maken nog een ritje met de 4WD door de Wadi Bani kloof en genieten van een diner in Muscat.
De geitenmarkt van Nizwa
Vroeg op pad vandaag zodat we de levendige geitenmarkt van Nizwa kunnen zien. Omani mannen in spierwitte traditionele kledij onderhandelen over geiten, koeien of kamelen, terwijl de vrouwen in snavelmaskers op de achtergrond de geanimeerde discussies rustig bekijken. Daarna hebben we tijd voor een bezoek aan het majestueuze Nizwa fort en de kleurrijke souk.
Per 4WD door Wadi Bani Auf
Nog één 4WD ritje, dit keer door een prachtige kloof. Een prachtige route, met mooie uitzichten, indrukwekkende natuur, traditionele bergdorpjes en steile offroad wegen. Een super beleving!
Afscheidsdiner
We genieten van een afscheidsdiner nabij de Muttrah souk voordat we naar de luchthaven vertrekken.Dag 8
Muscat - Amsterdam
Vluchten
Hieronder vind je informatie over de luchtvaartmaatschappij. De eventueel weergegeven vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Voeg tijdens het boeken extra opties toe
Tijdens het boeken van jouw reis zie je of het mogelijk is om extra's toe te voegen. Dit is afhankelijk van de beschikbaarheid tijdens jouw reis.
Business Class
- Altijd aan het raam of aan het gangpad
- Full-flat Stoel
- Inclusief maaltijden en snacks
Economy Class
- Standaard beenruimte & verstelbare rugleuning
- Persoonlijk entertainment systeem
- Elektrapunt in de stoel
Over Turkish Airlines
De nationale luchtvaartmaatschappij van Turkije biedt een comfortabele en goed uitgeruste Economy Class, ontworpen om passagiers een aangename vlucht te bezorgen, zelfs op lange afstanden. In de Economy Class worden warme of koude gerechten geserveerd, afhankelijk van de afstand en de bestemming van de route. De maaltijden en snacks, geïnspireerd op de Turkse en internationale keuken, worden verzorgd door Turkish Do&Co, met vegetarische en dieetopties op aanvraag.
Het individuele entertainmentsysteem biedt een ruime keuze aan films, tv-series, games en muziekvideo’s. De meeste toestellen beschikken over USB- en stroomaansluitingen om apparaten op te laden.
Goed om te weten
Online inchecken is mogelijk vanaf 24 uur tot 90 minuten voor vertrek.
Praktische informatie
Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.
Landeninformatie
Bestemmingsinformatie
De getoonde hotels onder de tab Verblijf voor deze reis zijn onder voorbehoud. Je verblijft mogelijk in een gelijkwaardig alternatief.
De meest gangbare koffers/tassen met een rechthoekige vorm en minstens 1 vlakke ondergrond worden geaccepteerd. Koffers of tassen met ronde of onregelmatige vorm en lange riemen die uitsteken worden niet geaccepteerd.
Specifieke bagage-informatie
Indien voor jouw reis specifieke bagage-informatie van toepassing is, dan zullen wij je middels de reisbescheiden informeren.
In principe kun je voor de registratie volstaan met het tonen/kort afgeven van het identiteitsbewijs, zodat de persoonsgegevens kunnen worden overgenomen. Een hotel kan verschillende redenen hebben om het paspoort toch in te nemen. Dit kan bij wijze van service zijn om het inchecken te bespoedigen. Maar soms gebeurt dit ook wel als borgstelling. Het is niet altijd mogelijk het innemen van het paspoort te voorkomen en een hotel werkt mogelijk niet altijd mee wanneer je een eigen kopie overhandigt of gebruik maakt van een fraudegevoelige paspoorthoes.
Indien je niet de Nederlandse nationaliteit bezit of niet woonachtig bent in Nederland, dien je tevens zelf met de betreffende ambassade/consulaat contact op te nemen om te controleren of je een visum nodig hebt. ANWB aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de gevolgen indien je dit nalaat.
Informatie visum
Je dient voor Jordanië in het bezit te zijn van een visum. Dit visum krijg je ter plaatse bij aankomst op de luchthaven. Bij aankomst in Jordanië wacht een vertegenwoordiger van onze lokale vertegenwoordiging je op met de benodigde papieren om een gratis (groeps)visum te verkrijgen. Zonder deze papieren is het visum niet gratis, maar dien je circa 40,- JOD per persoon te betalen.
Bekijk hier actuele informatie over benodigde reisdocumenten in Oman.
Bekijk hier actuele informatie over vaccinaties en gezondheid in Oman.
Let op: de aanbevelingen hier zijn van algemene aard. De reisbestemming, verblijfsduur, soort reis, gezondheid en leeftijd van een reiziger bepalen welke vaccinaties en evt. anti-malariamaatregelen nodig zijn. Je moet je persoonlijk laten adviseren over de maatregelen, die voor jouw reis belangrijk zijn.