Naar de inhoudLogo van de ANWBANWB Homepage

Vanaf 2 april 2025 ETA verplicht voor reizen naar het Verenigd Koninkrijk

13 februari 2025

Nederlandse reizigers hebben vanaf 2 april 2025 een Electronic Travel Authorisation (ETA) nodig voor hun reis naar het Verenigd Koninkrijk.

Reizigers naar Engeland, Noord-Ierland, Schotland, Wales en de Kanaaleilanden, moeten zich verplicht vooraf online aanmelden bij de Britse overheid. Deze regel gold al voor niet-Europese reizigers. De ETA is géén visum. Je hebt als Nederlandse burger een visum nodig voor een verblijf in Groot-Brittannië en Noord-Ierland wanneer je langer dan 180 dagen verblijft. Landen als de Verenigde Staten en Canada hanteren al langer zo’n visumvrij reizen systeem. De Britse overheid heeft dit systeem ingevoerd voor een betere grensbeveiliging.

Reis je rechtstreeks naar Ierland? Dan heb je geen ETA nodig. Maar reis je van of naar Ierland via het Verenigd Koninkrijk, vergeet dan niet om een ETA aan te vragen.

Kosten ETA

Een ETA is in principe twee jaar geldig en kost £ 10,- per persoon (omgerekend circa € 12,-) . Verloopt je paspoort in deze twee jaar, dan moet je een nieuwe reistoestemming aanvragen.

ETA aanvragen 

Er zijn twee manieren om een ETA aan te vragen. Je kan via de officiële website van de Britse overheid een ETA aanvragen of via de UK-ETA app. Over het algemeen ontvang je binnen drie dagen bericht of je ETA akkoord is en kan je met een gerust hart naar het VK reizen. Vanaf 5 maart 2025 is het mogelijk om een ETA aan te vragen.

Wat heb je hiervoor nodig? 

  • Een geldig paspoort
  • Toegang tot je e-mail
  • Een creditcard, debitcard, Apple Pay of Google Pay

Download de UK ETA app